مراسم تشییع و بدرقه پیکر دکتر اسلامی ندوشن در استان یزد

۱ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر : 2270
سه شنبه 30 آبان ماه صورت گرفت؛

مراسم تشییع و بدرقه پیکر دکتر اسلامی ندوشن در استان یزد

مراسم تشییع و بدرقه پیکر استاد «محمدعلی اسلامی ندوشن» به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و جمعی از نهادهای فرهنگی و دانشگاهی استان، سه شنبه ۳۰ آبان‌ماه ۱۴۰۲ با حضور شمار زیادی از اهالی فرهنگ و هنر در دبیرستان ماندگار ایرانشهر یزد برگزار شد.

میرجلال الدین کزازی چهره ماندگار زبان و ادب فارسی طی سخنانی در این مراسم گفت: اسلامی ندوشن بی گمان فرزند ایران فرهنگی است. و این امر از این روی بود که او دل به ایران باخت و همواره از ایران می‌گفت و می‌نوشت.

او تأکید کرد: اسلامی ندوشن، این اندیشه را با کاویدن ایران گذشته، در ایران نو و ایران پس از اسلام جستجو کرد و سال ها زندگانی خود را در این راه صرف کرد.

«مهران فاطمی» استاندار یزد نیز در این آیین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این ادیب فرزانه و پژوهشگر نامدار، از این که یزد، دیار حق شناسان، فرزند خود را به آغوش کشیده است، ابراز خرسندی کرد.
«عبدالعظیم پویا» از چهره‎های ادبی معاصر یزد نیز فرزند ایران را واژه‌ای برازنده دکتر اسلامی ندوشن خواند و خاطراتی از این ادیب فرزانه نقل کرد.

او در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: همه توجه دکتر اسلامی ندوشن به فرهنگ ایران‌زمین بود و در وصیت نامه‌اش نیز بدان تاکید کرده است و ما نیز به این وصیت فرزند ایران را عمل خواهیم کرد.
«محمود رهبران» خوشنویس برجسته یزدی نیز در این مراسم اظهار کرد: اسلامی ندوشن را نویسنده ترین نویسنده ایران می دانم چرا که بیش از هر کسی در مورد ایران گفت و نوشت و شعر سرود.

بنابر اعلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، قرار است پیکر استاد اسلامی ندوشن پس از تشییع در روستای ندوشن، برای دفن به شهرستان نیشابور منتقل شده در باغ مشاهیر این شهرستان و در جوار آرامگاه عطار و خیام نیشابوری مدفون گردد.

 

. . .

گالری

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.