وزارت ارشاد آمادگی بازنمایی شخصیت مرحوم دباغ را دارد

۲۹ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر : 2251
وزیر فرهنگ در نخستین نشست شورای سیاستگذاری کنگره ملی بانوی انقلابی مرضیه حدیدچی مطرح شد؛

وزارت ارشاد آمادگی بازنمایی شخصیت مرحوم دباغ را دارد

نخستین نشست شورای سیاستگذاری کنگره ملی بانوی انقلابی مرضیه حدیدچی (دباغ) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انسیه خزعلی معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، سید محمد هاشمی جانشین وزیر فرهنگ و سایر اعضای این شورا در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم، شهدای سلامت و امنیت گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب در دومین کنگره شهدای استان همدان به‌طور کامل از شخصیت خانم دباغ صحبت کردند موجب خوشحالی بود چرا که با حضور فرماندهان بزرگ همدان اینکه رهبر انقلاب اینطور جامع از شخصیت خانم دباغ صحبت کردند مورد توجه بود.
اسماعیلی با تأکید بر بازنمایی ظرفیت های این بانوی انقلابی ادامه داد: در وزارت فرهنگ آماده تعامل در زمینه فعالیت‌ها پیرامون بازنمایی شخصیت این بانوی انقلابی هستیم.
وزیر فرهنگ همچنین لزوم توجه به بُعد ملی و بین‌المللی این رویداد را متذکر شده و تأکید کرد: ضمن توجه به گسترش بعد ملی و بین‌المللی این رویداد باید به رایزنی‌های فرهنگی در این زمینه توجه داشت و مورد اهتمام قرار گیرد.
اسماعیلی ادامه داد: ساخت فیلم سینمایی از شخصیت خانم دباغ پیشنهاد شده که در حال پیگیری آن هستیم.
وی با اشاره به ماجرای انتخاب خانم دباغ از طرف امام خمینی (ره) برای ابلاغ پیام ایشان در گروه اعزامی به شوروی گفت: این موضوع که امام خمینی (ره) این بانو را برای این امر انتخاب کردند نیاز به رمزگشایی دارد و باید این ظرفیت ها به نسل امروز معرفی شود.
وزیر فرهنگ توجه به بعد فرمانبری پیش از فرماندهی در شخصیت خانم دباغ را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اینکه خانم دباغ فرمانبری کرده تا فرمانده شده و ابتدا فرمانبر پدر را به عهده گرفتند تا فرماندهی سپاه پاسداران بر عهده این شخصیت انقلابی قرار بگیرد امری قابل توجه است.
اسماعیلی همچنین در زمینه سیاستگذاری کنگره ملی این بانوی انقلابی هم گفت: تغییرات ناظر به شرایط با حفظ چهارچوب‌های اصلی صورت گیرد و کنگره ها ادامه دار باشد.
در پایان این نشست با اهدای یک نسخه خطی و نفیس از قرآن کریم به فرزند مرضیه حدیدچی از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یاد سال‌ها فعالیت انقلابی این بانوی مبارز گرامی‌ داشته شد.
حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی موثقی، نماینده ولی فقیه در استان همدان، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای سیاستگذاری کنگره ملی مرضیه حدیدچی دباغ در این نشست حاضر و نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.