پیام تسلیت رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پی درگذشت استاد دکتر صمد موحد

۲۹ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر : 2250

پیام تسلیت رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پی درگذشت استاد دکتر صمد موحد

محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با صدور پیام تسلیتی، درگذشت مرحوم دکتر صمد موحد، استاد فقید دانشگاه، مترجم و مصحح برجسته متون حکمی و عرفانی را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است:

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

درگذشت مرحوم دکتر صمد موحد مترجم و مصحح نامدار متون حکمی و عرفانی که عمر گرانبهای خویش را صرف احیای اندیشه و تفکر اصیل عرفانی و فلسفی ایران و اسلام نمود، موجب تألم عمیقِ خاطرِ اهالی فکر و فرهنگ گردید.

آثار و تصحیح های پرارج ومنزلت این دانشمند فقید از جمله «ترجمه و شرح فصوص الحکم»، «نگاهی به سرچشمه حکمت اشراق و مفهوم‌های بنیادی آن»، «عارفی با دو چهره؛ سیری در احوال و آثار محمود شبستری»، «گلشن راز»، «گوهر مراد»،«مجموعه آثار شیخ محمود شبستری» و... نشان از دقت نظر و تسلط پژوهشی و علمی ایشان درباب متون و اندیشه استوانه های فلسفه و عرفان ایرانی و اسلامی داشت که تاکنون نیز این میراث ارزشمند، مطمح نظر اهالی علم و تحقیق است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خاندان مکرم آن مرحوم، خاصه برادر فاضل و گرانمایه ایشان جناب دکتر محمد علی موحد، از درگاه حق تعالی برای بازماندگان، شاگردان و علاقه مندان این فقیدِ سعید صبر و اجر و برای آن مرحوم علو درجات خواستارم.

خداوند روح آن استاد سفرکرده را با روح اولیاء و صلحاء محشور فرماید. انشاءالله.

 

محمود شالویی

رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.