کنگره بین‌المللی علامه سید محمد حسین طباطبائی(ره) در شهر مقدس قم

۲۲ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر : 2210
چهارشنبه بیست و چهارم آبان ماه برگزار می‌شود؛

کنگره بین‌المللی علامه سید محمد حسین طباطبائی(ره) در شهر مقدس قم

مجمع عالی حکمت اسلامی با همکار انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از نهادهای فرهنگی واجرایی کشور، چهارشنبه بیست و چهارم آبان ماه مقارن با روزجهانی «فلسفه» و همزمان با چهل و دومین سالگرد ارتحال علامه طباطبائی(ره)، «کنگره بین‌المللی علامه سید محمد حسین طباطبائی(ره)» را در شهر مقدس قم برگزار می‌کند.

بنابر اعلام دبیرخانه همایش، این رویداد از ساعت 8:30 صبح چهارشنبه بیست و چهار آبان ماه با خیرمقدم حمید پارسانیا دبیر علمی همایش آغاز می شود و درادامه پس از پخش پیام مقام معظم رهبری و فیلم جلسه دیدار دست اندرکاران کنگره با معظم له، آیت الله غلامرضا فیاضی رییس هیأت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی و رییس کنگره، به ایراد سخن خواهد پرداخت.
در ادامه این آئین ملی و بین‌المللی، آیت الله آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنرانی خواهد کرد.
پخش پیام آیات عظام عبدالله جوادی آملی و جعفر سبحانی نیز از دیگر بخش های این کنگره بین‌المللی است.
همچنین در این رویداد حجت الاسلام احسان کرمانشاهی استاد حوزه و دانشگاه طی سخنانی به ارائه و معرفی آثار علمی علامه محمد حسین طباطبایی خواهد پرداخت و درپایان این برنامه نیز، محمدرضا مخبر دزفولی رئیس فرهنگستان علوم ایران درباره جایگاه و اهمیت علامه در سپهر فرهنگی و علمی ایران به ایراد سخن خواهد پرداخت.
گفتنی است پنجشنبه بیست و پنج آبان‌ماه نیز کمیسیون‌های تخصصی کنگره با عناوین: قرآن و حدیث، حکمت نظری، حکمت عملی، فقه و اصول،کلام و ادیان، اخلاق و عرفان و زن و خانواده از ساعت 8:30 تا 11:45 با حضور استادان برجسته حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود.
کنگره بین‌المللی علامه سید محمد حسین طباطبائی(ره) روزهای 24 و 25 آبان ماه درمدرسه علمیه امام کاظم(ع)؛ سالن همایش‌های بین‌المللی رسول اعظم(ص) واقع در قم، میدان معلم، خیابان معلم شرقی برگزار خواهد شد.

 

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.